Odklad od plnenia PŠD

Ako postupovať, ak by ste chceli dať dieťaťu odklad od plnenia povinnej školskej dochádzky?

Je potrebná žiadosť, ktorú adresujete riaditeľke škôlky. Označíte ju "Žiadosť o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania."

K žiadosti priložíte:

• písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
  • písomný súhlas pediatra,
  • infomovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

Ako prvý krok , teda potrebujete získať písomné stanovisko od zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku, plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole.

POZOR, na zápis do 1.  ročníka ZŠ idete aj tak, aj keď sa rozhodnejte dať dieťaťu "odklad" do školy.