Vítame Vás na stránke našej školy

• Naši deviataci sa zapojili do celoslovenského testovania KOMPARO 9 vo štvrtok 16.11.2017.

Dúfame, že testy zo slovenského jazyka a matematiky zvládli bez problémov.

• Nadviazali sme na predchádzajúcu projektovú spoluprácu našich učiteľov aj žiakov a dali sme deťom možnosť vzájomne sa spoznávať a popritom si precvičovať jazykové zručnosti. Žiaci z družobného Tymbarku v Poľsku písali svoje opisy a záľuby, zaslali k nám a naši žiaci čítali s porozumením a kreslili. Žiaci tak okrem spomenutého dostali aj možnosť medzinárodného porovnávania sa. Obrázky k textom odoslané do Tymbarku! Ďakujeme, dobrá práca!

• Získali sme už šiesty Európsky certifikát kvality za projekt eTwinning Mladí bádatelia, ktorý sme realizovali v školskom roku 2016/17. Koordinátorky projektu Mgr. Vrábľová A. a Mgr. Kočišová K. blahoželajú svojmu pracovnému tímu a ďakujú za skvelú prácu a reprezentáciu školy v rámci Európy.

• Október už tradične patrí k jesenným mesiacom, ale hlavne sa v tomto čase v našej ZŠ viac stretávame so starými rodičmi žiakov. Pri tejto príležitosti sme si na hodinu regionálnej výchovy v 6. ročníku pozvali tetu Justínku Gregovú, manželku osobnosti spišského folklóru - Viliama Gregu. Dozvedeli sme sa od nej veľa zaujímavých informácií o ľudovej kultúre na Spiši, ale zaspomínali sme si aj na uja Gregu, ktorý počas života veľmi rád chodil medzi našich žiakov a aj takouto formou šíril krásu spišského folklóru. Ďakujeme.

• Týždeň v čase od 23. 10. 2017 do 26. 10. 2017 bol na prvom stupni tematicky zameraný ako poďakovanie našim seniorom za ich prácu a starostlivosť. Konali sa ročníkové a triedne posedenia starých rodičov a ich vnúčat, ktoré boli spojené s kultúrnym programom a posedením. Úsmev a aj slza dojatia na tvári dokumentovali, že toto stretnutie malo význam.

"Už od rána som bola v napätí, ako dopadne dnešný deň. Čakali sme starkých v našej triede. Pekne sme ich privítali, usadili a začalo sa vystúpenie. Otvorili ho mažoretky. Nasledovala hra na husliach. Ľudový spev a tanec. Vtip pre starkých. Divadielko - Pytačky. Starí rodičia nám zatlieskali, ale aj zasmiali sa. Tešili sme sa. Po vystúpení sme sa navzájom pohostili a odovzdali im darčeky."

Štvrtok 23. 11. 2017