Vítame Vás na stránke našej školy

• Okresné kolo mladých záchranárov CO v Spišskej Novej Vsi.

• Škola v prírode v prekrásnej prírode Zamaguria

Koncom apríla sa naši tretiaci a štvrtáci zúčastnili 23. ročníka školy v prírode v Ľubovnianskych kúpeľoch. Navštívili Ľubovniansky hrad, vojenský tábor, Ľubovniansky skanzen, Múzeum Červený Kláštor, v ktorých sa oboznámili s históriou vzniku hradu, vyskúšali si streľbu z kuše, z luku, zastavili nepriateľa streľbou z dela, povozili sa na koňoch, oboznámili sa so životom ľudí na dedine v minulosti. Za príkladné správanie v múzeu si vypočuli legendu o mníchovi Cypriánovi. Ochutnali vodu z minerálnych prameňov. Zlepšili si techniku plávania, zasúťažili si v športových, tanečných, ale aj vo vedomostných súťažiach. Skúšku odvahy zvládli všetci počas nočnej hry. Veľké poďakovanie patrí celému organizačnému tímu, ktorý pripravil pestrý program školy v prírode. Za finančnú podporu ďakujeme rodičovskému združeniu Rosa.

• Naše kuchárky pripravili chutné dobroty z mliečnych výrobkov k obedu.

• Získali sme titul "Škola eTwinning 2018 - 2019"

Našej škole bol udelený certifikát Škola eTwinning 2018/2019. O týchto školách sa na stránke eTwinning píše:

S potešením oznamujeme, že po dvojzložkovom procese podávania žiadostí bol školám udelený certifikát Škola eTwinning. Tieto školy sú pioniermi a majú vedúce postavenie v oblastiach ako:

• Digitálne postupy
    • Postupy v oblasti e-bezpečnosti
    • Inovatívne a tvorivé prístupy k pedagogike
    • Podpora kontinuálneho profesionálneho rozvoja zamestnanc
  • 9. máj 2018 sa oslavuje ako Deň Európy a Deň eTwinningu. Naši eTwinningáči sa do osláv zapojili dielkom, ktoré vzniklo spojením ilustrácie akademického maliara Štefana Cpina a fotografie našich detí. Okrem toho kreslili "eTwinningové zvieratká". Happy eTwinning Day!

#eTwinningDay

Nedeľa 27. 5. 2018