• 30. júna sme slávnostne ukončili školský rok 2016/2017. Žiaci si od svojich triednych učiteľov prebrali vysvedčenia a pre všetkých sa začali dlho očakávané letné prázdniny.

• Žiaci 5. ročníka absolvovali v júni 2017 ako prví v našej škole nový dvojdňový kurz Pobyt v prírode. Skúsili si a zažili veľa nového, nabrali zručnosti a zdokonalili si svoje kompetencie.

• 29. júna sa uskutočnil prvý oficiálny Deň školy. Hlavným programom bolo ocenenie najlepších a najúspešnejších žiakov. Súčasťou osláv bolo predstavenie loga, zástavy a hymny našej školy.

• Do galérie Beh ulicami mesta boli pridané fotografie.

• Pekné počasie + dobrá nálada = super výlet šiestakov (6.A) a ôsmakov (8.A, 8.B) vo Vysokých Tatrách ⛰️ Vodopády Studeného potoka nás osviežili, Zamkovského chata nám vzala dych (niektorým - počas výstupu - aj doslovne wink). K príjemnému dňu nám dopomohla aj pozemná lanovka na Hrebienku, ktorou sa niektorí žiaci viezli prvýkrát v živote. Cieľ výletu - šťastný návrat domov - bol splnený aj vďaka pedagógom: M. Holotňákovej a J. Kočišovi. Ďakujeme.

Ľ. Budayová

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
  • Prváci na školskom výlete.

• V dňoch 16. - 18. júna 2017 sa traja žiaci našej školy zúčastnili celoslovenského kola súťaže Liečivé rastliny, ktoré sa tento rok uskutočnilo v Slovenskom Raji. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, organizátormi súťaže sú Environmentálna poradňa Studnička, Slovenská botanická spoločnosť pri Slovenskej akadémii vied a Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum v Bratislave. Počas troch dní súťažiaci preukázali vedomosti z botaniky, poznávali živé byliny aj herbárové položky, či liečivé čaje. Pod vedením odborníkov - botanikov - zo Správy NP Slovenský Raj poznávali orchidey a iné kvitnúce skvosty v prielome Hornádu a v rokline Suchá Belá.

A výsledok? Erik Čurilla v kategórii starších žiakov získal 1. miesto. Karolínka Grobarčíková v kategórii mladších žiakov získala 1. miesto. Emka Mikulová v tej istej kategórii skončila na 13. mieste. Všetkým trom blahoželáme.

Mgr. Ľ. Budayová

• Ukončenie primárneho vzdelávania.

• V piatok 9. júna sa naši žiaci zahrali na mladých astronómov, večer v škole sme pozorovali nádherný slpn Mesiaca.

• V piatok 9. júna sme po roku opäť privítali hostí z družobného poľského mestečka Tymbark. Naša škola bola spoluorganizátorom 10. ročníka vzájomných medzinárodných futbalových turnajov.

• eTwinningový projekt elektronickej spolupráce škôl v Európe pod názvom "Mladí bádatelia", na ktorom pracovali naši žiaci v tomto školskom roku, bol ocenený Národným certifikátom kvality. To nás oprávnilo prihlásilť sa aj do národnej súťaže o najlepší projekt. Ďakujeme žiakom aj administrátorkám krúžku eTwinning - Mgr. K. Kočišovej a Mgr. A. Vrábľovej - za úspešnú reprezentáciu školy v rámci Slovenska aj Európy. Blahoželáme a držíme palce v súťaži!

• Štvrtáci na detskom dopravnom ihrisku.

• V dňoch od 22. mája do 26. mája sme sa zúčastnili intenzívneho konverzačného kurzu v anglickom jazyku so skvelou lektorkou z Írska. Brianna O´Sullivan je veľmi príjemná osoba, bolo nám potešením spoznať ju a anglický kurz absolvovať s ňou. Vymýšľala pre nás mnoho zaujímavých aktivít, aby sme sa zlepšili v angličtine. Anglický kurz bol veľmi dobrou skúsenosťou pre nás všetkých, preto by som ho odporúčala všetkým žiakom!

Frederika Čurillová, 9.B

• 2. júna sa uskutočnila Žiacka konferencia.

• 1. júna si žiaci 3.A triedy vyskúšali svoje komunikačné schopnosti v angličtine na hodine s rodeným Angličanom Guy Cheethamom, riaditeľom agentúry TalkTalk Courses. Táto agentúra v našej škole každoročne organizuje aj jazykový kurz pre žiakov 9. ročníka. Išlo im to skvele, bavili sa, komunikovali. Ďakujeme, Guy! We had fun! See you next time!

• Účelové cvičenie v dňoch 30. a 31. mája.

strana: