Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • V piatok 8. septembra absolvovali naši žiaci 5. - 9. ročníka jesenné účelové cvičenie.

 • V pondelok 4. septembra pani riaditeľka slávnostne otvorila školský rok 2017/2018. 

 • Katarina Hlavnicka, rod. Kičinová, naša rodáčka žijúca v Kanade, svoju učiteľskú profesiu (učiteľka matematiky na North Park Secondary School v meste Brempton), ani vzťah k rodnému kraju nezaprie.
  Aj toto leto prišla s nápadom, ako podporiť rozvoj jazykových zručností našich detí cez poznávanie histórie a tradícií svojho mesta. Projektík, ktorý sme zrealizovali 21. augusta 2017 pod názvom "Landmarks of Spišské Vlachy" prebiehal celý v angličtine: Základné informácie o pamiatkach v meste, bežná konverzácia počas prehliadky (Destillery Building, Jewish Cemetery, Fire Station, Monastery, Convent, Kalchbrenner house, Marian Pillar, The Church of John the Baptist, The Evangelical Church, The City Hall, The Curvent City Hall) aj záverečné vyhodnotenie a spätná väzba spojená so zaujímavými aktivitami a odovzdávaním praktických darčekov zúčastneným žiakom v priestoroch školy.
  Deti ocenili zaujímavo aj poučne strávený deň školských prázdnin, ako aj kontakt so živou angličtinou mimo bežného prostredia triedy s Katkou a jej synom Tomášom. Ďakujeme, Katka, tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity a spoluprácu.
  Mgr. K. Kočišová

 • 30. júna sme slávnostne ukončili školský rok 2016/2017. Žiaci si od svojich triednych učiteľov prebrali vysvedčenia a pre všetkých sa začali dlho očakávané letné prázdniny.

 • Žiaci 5. ročníka absolvovali v júni 2017 ako prví v našej škole nový dvojdňový kurz Pobyt v prírode. Skúsili si a zažili veľa nového, nabrali zručnosti a zdokonalili si svoje kompetencie.

 • 29. júna sa uskutočnil prvý oficiálny Deň školy. Hlavným programom bolo ocenenie najlepších a najúspešnejších žiakov. Súčasťou osláv bolo predstavenie loga, zástavy a hymny našej školy. 

 • Do galérie Beh ulicami mesta boli pridané fotografie.

 • Pekné počasie + dobrá nálada = super výlet šiestakov (6.A) a ôsmakov (8.A, 8.B) vo Vysokých Tatrách ⛰️ Vodopády Studeného potoka nás osviežili, Zamkovského chata nám vzala dych (niektorým - počas výstupu - aj doslovne wink). K príjemnému dňu nám dopomohla aj pozemná lanovka na Hrebienku, ktorou sa niektorí žiaci viezli prvýkrát v živote. Cieľ výletu - šťastný návrat domov - bol splnený aj vďaka pedagógom: M. Holotňákovej a J. Kočišovi. Ďakujeme.

  Ľ. Budayová

 • Prváci na školskom výlete.

 • V dňoch 16. - 18. júna 2017 sa traja žiaci našej školy zúčastnili celoslovenského kola súťaže Liečivé rastliny, ktoré sa tento rok uskutočnilo v Slovenskom Raji. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, organizátormi súťaže sú Environmentálna poradňa Studnička, Slovenská botanická spoločnosť pri Slovenskej akadémii vied a Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum v Bratislave. Počas troch dní súťažiaci preukázali vedomosti z botaniky, poznávali živé byliny aj herbárové položky, či liečivé čaje. Pod vedením odborníkov - botanikov - zo Správy NP Slovenský Raj poznávali orchidey a iné kvitnúce skvosty v prielome Hornádu a v rokline Suchá Belá.

  A výsledok? Erik Čurilla v kategórii starších žiakov získal 1. miesto. Karolínka Grobarčíková v kategórii mladších žiakov získala 1. miesto. Emka Mikulová v tej istej kategórii skončila na 13. mieste. Všetkým trom blahoželáme.

  Mgr. Ľ. Budayová

 • Ukončenie primárneho vzdelávania.

 • V piatok 9. júna sa naši žiaci zahrali na mladých astronómov, večer v škole sme pozorovali nádherný slpn Mesiaca. 

 • V piatok 9. júna sme po roku opäť privítali hostí z družobného poľského mestečka Tymbark. Naša škola bola spoluorganizátorom 10. ročníka vzájomných medzinárodných futbalových turnajov.

 • eTwinningový projekt elektronickej spolupráce škôl v Európe pod názvom "Mladí bádatelia", na ktorom pracovali naši žiaci v tomto školskom roku, bol ocenený Národným certifikátom kvality. To nás oprávnilo prihlásilť sa aj do národnej súťaže o najlepší projekt. Ďakujeme žiakom aj administrátorkám krúžku eTwinning - Mgr. K. Kočišovej a Mgr. A. Vrábľovej - za úspešnú reprezentáciu školy v rámci Slovenska aj Európy. Blahoželáme a držíme palce v súťaži!

 • Štvrtáci na detskom dopravnom ihrisku.

 • V dňoch od 22. mája do 26. mája sme sa zúčastnili intenzívneho konverzačného kurzu v anglickom jazyku so skvelou lektorkou z Írska. Brianna O´Sullivan je veľmi príjemná osoba, bolo nám potešením spoznať ju a anglický kurz absolvovať s ňou. Vymýšľala pre nás mnoho zaujímavých aktivít, aby sme sa zlepšili v angličtine. Anglický kurz bol veľmi dobrou skúsenosťou pre nás všetkých, preto by som ho odporúčala všetkým žiakom!

  Frederika Čurillová, 9.B

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Ul. Komenského 6, Spišské Vlachy
  Ul. Komenského 6, 053 61 Spišské Vlachy
 • Sekretariát školy: +421 53 4495 454, 0911 311571
  Ekonomický úsek: +421 53 4495 444
  Školská jedáleň: +421 53 4495 541
  Školský klub detí: 0948 271 435
  Email školy: zakladnaskola@pobox.sk

Fotogaléria