Školský rok 2019/2020

Ďalší úspech! Za realizáciu projektu eTwinning pod názvom Coding English sme získali Národný certifikát kvality. Na projekte sme pracovali s partnermi z Turecka, Talianska, Rumunska, Chorvátska a Portugalska. Všetkým účastníkom nášho slovenského tímu blahoželáme!

V týchto dňoch bol našej  škole  opätovne udelený titul "Škola eTwinning 2020/2021". Stávame sa tak, podľa vyjadrenia Európskej komisie a NSS v Bruseli, členom európskej skupiny škôl s týmto ocenením a vzorom pre ostatné školy.Je to pre nás, administrátorky projektov, aj našich kolegov, česť. Ďakujeme vám všetkým za spoluprácu a blahoželáme!

Naši žiaci, členovia krúžku eTwinning, vyrobili vianočné pohľadnice pre svojich projektových partnerov do 10 škôl v Európe, s ktorými spolupracujeme v tomto školskom roku na projektoch Školy majú talenty a Kódovaná angličtina. Z tých, ktoré budú doručené našej škole pripravíme výstavku, ktorú si budete môcť pozrieť v projektovom kútiku pri zborovni školy.

V rámci projektu eTwinning, ERASMUS+ sa naši žiaci na hodinách informatiky  so svojimi učiteľmi L. Müllerovou a D. Ondášom zapojili do Týždňa kódovacích aktivít v online programe SCRATCH a v kódovaní obrázkov.

CODING ENGLISH  Kódovaná angličtina

O projekte

Jazyky: angličtina, rumunčina, turečtina, slovenčina

Veková skupina: 10-15 rokov

Predmety: cudzie jazyky, dramatická výchova, hudobná výchova, informatika , medzipredmetové vzťahy, sociálne vedy / sociológia, technológie a dizajn, telesná výchova.

Študenti z krajín, ktoré sa projektu zúčastňujú  (vo veku 10 - 15 rokov)  už preukázali na základe dotazníka rovnaké spoločné aj špecifické črty, ako napríklad vynikajúce využívanie technológií, nedostatok komunikácie tvárou v tvár, záľubu online hier, pocit sebectva a šťastia vo virtuálnom živote, ale osamotenia v reálnom živote, atď. ...Chceme sa zamerať na to, aby naši študenti rozvíjali svoje spoločné učenie sa metódou výziev na medzinárodnej a medzipredmetovej úrovni. „Výzva“ môže byť metódou na použitie v interaktívnej komunikácii študentov. Študenti budú vyzývať svojich  priateľov, ktorí sú  vo vzdialenosti miliónov kilometrov.Výzva znamená pozvať niekoho na účasť v súťaži.

Študenti využijú metódu výzvy na poskytnutie interaktívnych zručností pri interdiciplárnom učení, ako sú veda, matematika, angličtina, literatúra a technológia.

Študenti budú môcť vykonať niektoré vzdelávacie aktivity a potom pozvať svojho priateľa, aby robil tie isté aktivity lepšie.

Ciele

Študenti sa budú môcť učiť viac angličtiny s partnermi.

Študenti sa budú môcť dozvedieť viac o používaní nástrojov web 2.0

Študenti sa budú môcť učiť kódovanie vo vede a matematike.

Študenti budú môcť uvažovať o remeselníckych produktoch.

Študenti si budú môcť prečítať báseň sprevádzanú pomalou hudbou v ich materinskom jazyku.

Pracovný postup

November: Účasť študentov v Twinspace; logo a súťaž v tvorbe plagátov. Uvítací  webinár.

December: Online stretnutie študentov so študentmi partnerských škôl s cieľom precvičiť angličtinu a rozvíjať interakcie tvárou v tvár. Výmena pohľadníc.

Január:  Kódovacie aktivity v oblasti vedy a matematiky.

Čítanie básní študentov v každej krajine a zdieľanie videí.

Výzva v remeselných  činnostiach. Sociálne štúdie a geografia.

Február: Finálny kolaboratívny webový seminár pre učiteľov aj študentov.

Očakávané výsledky

Na konci tohto projektu plánujeme požiadať o projekt Erasmus KA 229 (iba partnerstvo škôl).

TÝŽDNE ETWINNING

Naša škola sa aj tento rok počas októbra zapojila do šírenia modro - žltej idey v rámci Európskych týždňov eTwinning. Zorganizovali sme tradičnú MODRO-ŽLTÚ PARTY pre rodičov, starých rodičov, spolužiakov aj hostí s modro- žltým občerstvením, výzdobou aj oblečením. Členovia krúžku eTwinning na nej predstavili   svoju prácu na projekte Za hranicami, ktorý bol ocenený slovenským aj európskym certifikátom kvality a predstavili projekt na tento rok Školy majú talent. Zúčastnili sme sa aj na STRETNUTÍ PRIAZNIVCOV ETWINNING na Obchodnej akadémii v Spišskej Novej Vsi, kde žiaci prezentovali prácu na ocenenom projekte z minulého roka aj pre svojich rovesníkov a učiteľov  základných a stredných škôl nášho okresu.

Beyond the borders

Za realizáciu projektu s názvom Beyond the borders (šk. rok 2018/19) sme v októbri 2019 získali Európsky certifikát kvality, ktorý je ocenením našej práce v medzinárodných partnerstvách eTwinnig.

"ŠKOLY MAJÚ TALENTY"

"SCHOLS GOT TALENTS"

Jazyky: angličtina, francúzština

Veková kategória: 8 - 16 rokov

Predmety: astronómia , biológia , chémia , cudzie jazyky , dejiny umenia , dramatická výchova, ekologická výchova  fyzika, hudobná výchova, informatika,  mediálna výchova , predmety v základnej škole, prvá pomoc, prírodné vedy, technika, telesná výchova , umenie a kultúra.

O projekte:" Poznáte ma? Hovorte, aby sme vedeli, kto ste!” Poďme preskúmať malé skryté hviezdy, aby sa stali veľkými a  jasnými. Našou úlohou je objavovať, zlepšovať a prezentovať talenty z tried, pretože niektorí talentovaní študenti to nevedia, že sú talentovaní a váhajú, aby ukázali svoj talent ostatným. Dáme im silu, odvahu a sebavedomie.

Na našich školách čakajú talenty na objavovanie a zlepšovanie v rôznych oblastiach, napr.:

• umenie, veda
  • kreslenie, spievanie
  • hra na hudobnom nástroji
  • poézia, divadlo
  • šport
  • technológie, atď.

Ciele:  objavovať, zdokonaľovať a prezentovať  talent z triedy, aby študenti dostali silu, odvahu a sebavedomie. Talentovaný študent bude môcť pripraviť  predstavenie pred divákmi, ktorí sú schopní zdieľať a spolupracovať s ostatnými.

Postup: rozdelenie zodpovedností. kalendár aktivít bude zostavený po dohode medzi partnermi (skupinami a podskupinami a jednotlivcami).

Očakávané výsledky: video- show - divadelné predstavenie - virtuálne stretnutia - maľovanie... dokumentárny film obsahujúci všetky talenty našich študentov.

LINK: https://twinspace.etwinning.net/92101/home