Školský rok 2015/2016

Za úspešnú realizáciu tohoto projektu nám bol Európskou komisiou v Bruseli udelený aj Európsky certifikát kvality.

Aktuálny projekt

European Vidtionary

Vzdelávanie "VZDAJME HOLD eTWINNINGU!"

ZÍSKALI SME HODNOTENIE PROJEKT MESIACA  ZA OKTÓBER 2015!

Spravodajca eTwinning poskytuje v 25 európskych jazykoch informácie o školách v Európe, ktoré sú zapojené do realizácie projektov eTwinning. V rubrike Čo sa deje v školách? je pravidelne vyhlasovaný projekt mesiaca. V októbri 2015 bol takto ohodnotený EURÓPSKY VIDEO SLOVNÍK – projekt, na realizácii ktorého pracuje aj naša ZŠ.

Blahoželáme! Dobrý štart! Držíme palce do aktívnej a tvorivej práce!

Aktuálny projekt:  EURÓPSKY VIDEO SLOVNÍK

O ČOM?

Projekt je zameraný na výučbu jazykov  rôznych účastníckych krajín . V rámci tohto projektu študenti predstavia svojim partnerom slovnú zásobu, výrazy v ich rodnom jazyku pomocou videa a budú sa učiť slová a výrazy pomocou reálnych situácií podľa stanovených tém.

Nástroje, ktoré majú byť použité:
MP3, Projektový denník, priestor pre spoluprácu , Videokonferencia , Virtuálne výučbové prostredie ( komunity , virtuálne triedy , ... ) , Web. spracovanie fotiek, videa, prezentácie a ďalšie prostriedky web2.O nástroje.

Predmety:
Medzipredmetové vzťahy , cudzie jazyky - anglický slovenský, poľský, španielsky, informatika / IKT/, jazyk a literatúra.

Ciele:
Podporovať štúdium cudzích jazykov . Snaha vychovávať deti, aby boli zvedavé a vážili si iné  jazyky. Posilnenie štúdia  jazykov a dialógu medzi kultúrami. Podporiť tvorivé myslenie a inovácie naprieč širokou škálou oblastí učiva. Zlepšovať kľúčové kompetencie.  Rozvíjať interkultúrne kompetencie študentov, vychováva ich  k občianstvu tým, že im pomôžeme  pochopiť cudzie kultúry a povzbudzovať ich, aby rešpektovali iné kultúry. Rozvíjať ústne aj písomné schopnosti študentov.

Motivovať študentov k zlepšeniu ich využívania rôznych jazykov prostredníctvom  komunikácie s ľuďmi v  ich veku.  Rozvíjať autonómiu, aktivitu, tvorivosť  študentov. Posilniť ich praktické zručnosti v jazykovej oblasti  pomocou informačných a komunikačných technológií. Ponúknuť väčšiu expozíciu cieľového jazyka mimo vyučovania. Dať možnosť  študentom  pracovať  v tíme a vzájomne komunikovať a spolupracovať.  Rozvíjať svoje zručnosti  v oblasti IKT.

Pracovný postup:

V prvých týždňoch sa študenti zamerajú na prezentovanie a predstavenie svojich  škôl, miest, krajín. Počas projektu  každý mesiac budeme pracovať na  inej téme  navrhnutej  študentmi  podľa ich záujmov a podľa toho, čo sa im páči: zvieratá, práca, mestá ... Každá škola bude zaznamenávať, ako sa jej študenti učia slovnú zásobu a výrazy vo svojom materinskom  jazyku. Ostatné školy sa ich učia  používať a  ukážu na videu ich výsledky zvládnutia. Každá škola bude zodpovedná za zhromažďovanie a poskytovanie informácií potrebných na rôzne práce.

Očakávané výsledky:

Zlepšiť a rozvíjať základné zručnosti. Získať nové poznatky o iných jazykoch. Zlepšiť  a rozvíjať využívanie informačných a komunikačných technológií  na učenie sa jazykov.

S KÝM?

Španielsko, Taliansko, Turecko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko.

KTO?

2 pracovné tímy žiakov 4. – 8. ročníka s adminitrátorkami: Mgr. A. Vrábľovou a Mgr. K. Kočišovou

1. tím :  M. Palenčár, L. Dragošeková, D. Pokrivčáková, L. Fabišík, D. Valenčin, E. Zahradníková, B. Černická, K. Grobarčíková, K. Jankovičová, J. Maďarová, S. Majorová, T. Andrlík

2. tím: E. Rovderová, B. Ondisová, M. Podracký, T. Vujčík, S. Handlovičová, D. Kroková, J. Sater, E. Kolejová, D. Kočiš, L. Legátová, M. Ferianc

Milí eTwinningoví kamaráti!

Prajeme Vám veľa tvorivých síl, zaujímavých zážitkov pri plnení projektových úloh a tiež veľa  nových priateľov za Slovenska aj z Európy.