Navigácia

Školský rok 2022/2023 Školský rok 2021/2022 Školský rok 2020/2021 Školský rok 2019/2020 Školský rok 2018/2019 Školský rok 2017/2018 Školský rok 2016/2017 Školský rok 2015/2016 Školský rok 2014/2015 Školský rok 2013/2014 Školský rok 2012/2013 Školský rok 2011/2012 Školský rok 2010/2011 Školský rok 2009/2010 Školský rok 2008/2009

7. MÁJ 2015-DEŇ ETWINNING,DEŇ OSLAVY V ŠKOLE!

 

7. máj 2015 bude historicky prvý výročný

Deň  eTwinning.

V európskych školách sa v tento deň budú simultánne organizovať rôzne aktivity na  oslavu

10. narodenín  projektov eTwinning v Európe.

Naša škola  sa do projektov zapája už 7 rokov.  Mnohí si pamätáme aj milé oslavy 5. narodenín, keď sme okrem iného vypúšťali moré a žlté balóny,  čo sú farby etwinning, so želaniami úspechu a pozdravmi pre kamarátov v Európe.  Naši žiaci s administrátorkami pracovali doteraz na 11 projektoch a ako viete, získali aj ocenenie za najlepší európsky projekt v špeciálnej kategórii - rozvoj medzinárodných kultúrnych vzťahov - Mevlana Prize za rok 2012/13, ktoré sme si boli prebrať v Bruseli v apríli 2014.

V rámci krúžku eTwinning sme s  oslavou 10. narodenín začali už v októbri súťažou v tvorbe modro-žltých šarkanov, vo februári sme pokračovali eTwinningovým  karnevlom, v marci sme vyrábali torty z kartónu a blahoželali sme piesňou, v apríli písali oslavné básničky. Zapojili sme sa aj do nového projektu v rámci Slovenska VZDAJME HOLD eTWINNINGu!, v ktorom naše administrátorky formou webinárov získavajú informácie o nových nástrojoch  IKT a učia nás používať ich vo vyučovaní a v projektovej práci.  O všetkých týchto aktivitách informujeme na slovenskom a európskom portáli eTwinning a vy si ich môžete pozrieť aj na webe našej školy, kde nájdete link na  aktuálne projekty našich žiakov, ako aj prehľad ukončených projektov z minulých rokov.

Na výročný deň, 7. mája, vo štvrtok, pripravujeme v našej škole tieto aktivity:

 

ŽIVÉ LOGO - žiaci  3., 4., 5. a 6. ročníka, ktorí  si spolu s triednymi učiteľmi a učiteľmi výtvarnej výchovy pripravujú modré a žlté čiapky a oblečenie sa na ploche ihriska zoradia do tvaru loga eTwinning.

 

KRESLENIE NA CHODNÍK - logo eTwinning, blahoželania, pozdravy kamarátom v Európe.

Zapoja sa žiaci 1. stupňa, môžu sa pridať aj žiaci 2. stupňa na hodinách výchov - podľa zváženia vyučujúcich.

 

KYTICA ŽELANÍ - výtvarný dekoratívny projekt vytvoria šikovné ruky žiakov a vychovávateliek ŠKD.

 

To, ako sa bavíte pri realizácii aktivít nafotíme, natočíme a podelíme sa o to prostredníctvom sociálnych médií - web školy , Instagram, portál eTwinning s kamarátmi v celej Európe.

Takže, pripravte sa na tohtoročnú oslavu Dňa eTwinning u nás v škole a pomôžte nám začať novú tradíciu v tomto programe!

Členovia krúžkov eTwinning    a

Administrátorky projektov: Mgr. K. Kočišová

                                                                 Mgr. A. Vrábľová

                                                                PaedDr. Z. Kožárová

Školský rok 2014/2015

 

Náš projekt European Sports Club získal ocenenie  Certifikát kvality od NSS v Žiline.

Blahoželáme p. učiteľkám K. Kočišovej a A. Vrábľovej aj obidvom pracovným tímom.

 

 

 

KOMUNITA ETWINNING V NAŠEJ ZŠ SA ROZRASTÁ! 

1. nový projekt: EURÓPSKY KLUB ŠPORTOV

 

O ČOM?

V rámci tohto projektu si 7 až 14 roční študenti budú vymieňať informácie o svojich obľúbených športoch, športových idoloch, športových kluboch, športových aktivitách konaných vo vnútri aj vonku, o tanci, zdravom životnom štýle.

 

Nástroje, ktoré majú byť použité:
Audio konferencie, chat, e-mail, diskusné fórum, MP3, Iný softvér (Powerpoint, video, fotografie a kresby), Project denník, priestor pre spoluprácu, Videokonferencia, virtuálny výučbový priestor  (komunity, virtuálne triedy, ...), publikovanie na webe

Predmety:
Umenie, občianska náuka,  environmentálna výchova, cudzie jazyky, zemepis, zdravotnícke prierezové témy, informatika, medzipredmetové vzťahy.

Ciele:
Rozvoj nových spôsobov pre výučbu telesnej výchovy prostredníctvom dištančnej medzinárodnej spolupráce. Zlepšenie počítačovej gramotnosti a jazykových zručností. Zoznámenie sa s inou európskou kultúrou. Rozvoj pozitívnych postojov k zdravému životnému štýlu. Rozvoj jazykových zručností.

Pracovný postup:
Všetci účastníci projektu predstavia svoje školy, mestá a krajiny, dozvedia sa o sebe navzájom. Študenti budú hovoriť o športoch populárnych v ich krajinách a ich obľúbených športových disciplínach. Budú podporovať zdravý životný štýl. Pripravia zoznam súťaží  vhodných  pre všetky školy podľa učebných osnov jednotlivých škôl.

Očakávané výsledky:
Študenti si rozšíria vedomosti o európskych krajinách. Študenti budú motivovaní, aby sa aktívne  podieľali  na fyzických  aktivitách  a rozvíjali pozitívne postoje k zdravému a aktívnemu životnému štýlu.

 

S KÝM?

 

KTO?

2 pracovné tímy žiakov 4. – 8. ročníka s adminitrátorkami:

 Mgr. K. Kočišovou

 Mgr. A. Vrábľovou.

1. tím :  A. Štiber, K. Grobarčíková, E. Pokrivčáková, J. Maďarová, K. Pokrivčáková, B.   Černická, K. Jankovičová, M. Kandra, O. Pavolová, M. Valent, S. Majorová, S. Handlovičová.

2. tím: B. Nemčík, K. Klapáčová, L. Dolný, M. Podracký, M. Bukšár, O. Holotňáková, P. Mikulová, T. Sokolský, T. Tabáček, Z. Piklová, E. Rovderová, F. Čurillová.

OLDER TEAM

 YOUNGER TEAM 

http://twinspace.etwinning.net/796/home 

 

2. nový projekt: VIANOCE U NÁS DOMA

O ČOM?

V tomto projekte 6 – 11 roční žiaci oboznámia partnerskú školu s aktivitami súvisiacimi s  s partnerskou školou zo Slovenska.

Využité nástroje:

e-mail, Iný softvér (Powerpoint, video, fotografie, kresby), Priestor pre spoluprácu

Ciele:

Žiaci sú počas realizácie projektu vedení učiteľom – koordinátorom. V Power Pointovej prezentácii budeme zverejňovať materiály , ktoré budeme postupne zhromažďovať počas realizácie projektu – výkresy, výtvarné priestorové práce, zošity a fotografie s vianočnou tematikou. O vzájomnom postupe sa budeme s partnerskou školou informovať priebežne emailom a zverejňovaním údajov na Twin Space. Deti budú využívať svoju kreativitu , spontánnosť a hravosť.

Pracovný postup:

Deti partnerských škôl vytvoria pracovné skupiny a budú plniť nasledovné úlohy :

• predstavenie pracovnej skupiny • predstavenie školy a mesta • tvorba adventného venca

(predprípravné obdobie Vianoc ) • výroba vianočných ozdôb, pohľadníc, ikebán darčekov

• tvorba výtvarných prác s tematikou Vianoc s rôznymi výtvarnými technikami • príprava tanečného vystúpenia na vianočnú besiedku- príprava video nahrávok • príprava predvianočného posedenia spojená s rozbaľovaním darčekov pre spolužiakov • pečenie medovníčkov a iného vianočného pečiva • aktívna účasť na vianočných trhoch v meste

• nácvik kolied a básní - tvorba video a zvukových nahrávok • vlastná tvorba sviatočných básní o Vianociach • zdobenie vianočného stromčeka – preposlanie ozdôb z partnerskej školy • výroba vianočného leporela - • vytvorenie vianočnej „maxi krížovky“. Výroba leporela z Vianoc a vytvorenie maxi lúšťovky.

Očakávané výsledky:

Získané materiály a výtvarné práce zverejníme na web stránke školy. Pripravíme v škole k projektu prezenčnú nástenku a s partnerskou školou budeme neustále komunikovať a preposielať si informácie o realizovaných aktivitách . Výstupovým materiálom bude spoločné vianočné leporelo a mix z regionálnych piesní a vianočných kolied.

 

S KÝM?

KTO?

Tím žiakov 4. B  triedy:

T. Andrlík, B. Černická, M. Ďugas, K. Grobarčíková, K. Jankovičová, M. Kandra, J. Legát,

J. Maďarová, S. Majorová, D.,M. Maro, K. Pokrivčáková, A. Štiber, M. Valent

s administrátorkou a autorkou projektu PaedDr. Z. Kožárovou.

 

http://twinspace.etwinning.net/1751/home

 

Milí eTwinningoví kamaráti!

Prajeme Vám veľa tvorivých síl, zaujímavých zážitkov pri plnení projektových úloh a tiež veľa nových priateľov za Slovenska aj z Európy. 

 

TÝŽDNE  ETWINNING

Vždy v priebehu  októbra  realizátori programu partnerstvo škôl eTwinning začínajú nový školský rok rôznymi aktivitami, cieľom ktorých je posilnenie komunity eTwinning.

Október je teda pre celú Európu mesiacom výmeny a zdieľania skúseností - tak pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených realizátorov projektov eTwinning, ku ktorým patrí aj  naša ZŠ.

eTwinning je hlavnou aktivitou programu Európskej únie eLearning a je súčasťou programu celoživotného vzdelávania ERASMUS+,  ktorý je organizovaný Európskou komisiou. Tento program podporuje spoluprácu európskych škôl pomocou využívania informačných a komunikačných technológií, ktoré školám uľahčujú nadväzovanie partnerstiev zameraných na akýkoľvek vyučovací predmet.

Naša škola sa zapája do tohto projektu a už siedmy rok spolupracujeme s rôznymi školami v Európe, s ktorými sme za toto obdobie  vytvorili už niekoľko úspešných projektov.

Za tri  z nich sme boli ocenení národnými aj Európskymi certifikátmi kvality. Project ART bol prezentovaný a ocenený aj na Medzinárodnej konferencii eTwinning v Budapešti v roku 2010. Projekt e-Cultural Kaleidoscope sa v celoslovenskej súťaži projektov v školskom roku 2012/13 umiestnil na 4. mieste a v európskej súťaži získal prvé miesto – „MEVLANA PRIZE 2013“ - za medzinárodné kultúrne porozumenie. Cenu sme si prebrali v Bruseli v apríli 2014.

Aj v tomto  šk. roku pokračujeme v projektovej práci. Naplánovali sme spoločný projekt s Poľskom a Španielskom, ktorý bude zameraný na telesnú výchovu.

 V rámci šírenia „MODRO-ŽLTEJ IDEY“ sme v  našej škole naplánovali na mesiac  október tieto aktivity:

1. ŠARKANIÁDA-

súťaž v tvorbe šarkanov s tematikou eTwinning,

2. LOGO eTWINNING

súťaž v tvorba loga eTwg rôznymi technikami.(výtvarné, počítačové, ...).

    ZAPOJIŤ SA MÔŽETE VŠETCI.

Na hodinách, aj individuálne.

Výsledky svojej práce odovzdajte p. uč. Kočišovej alebo Vrábľovej  do 24. októbra 2014.

Víťazné práce budú ocenené a sprístupnené na nástenkách v škole.

 

Naši žiaci, členovia krúžku eTwinning sa aj tento rok – už po tretíkrát zúčastnia na KONFERENCII ETWINNING na Obchodnej akadémii v Spišskej Novej Vsi, kde formou prezentácií  predstavia obsah aj formy práce žiakov našej školy na minuloročných projektoch a  odovzdávanie európskych cien eTwinning v Bruseli.

Prajeme Vám veľa zábavy a radosti z práce na príspevkoch do súťaží a držíme Vám palce.

koordinátorky projektu: Mgr. K. Kočišová, Mgr. A. Vrábľová

 

 

 

Počet návštev: 8724102