e -Twinning

Predstavenie projektu a pracovného tímu

Introducing_Slovak_EUROPEAN_TV_team.wmv

TÝŽDNE  ETWINNING   - OKTÓBER 2017

V priebehu celého októbra  realizátori programu partnerstvo škôl eTwinning začínajú nový školský rok rôznymi aktivitami, cieľom ktorých je posilnenie komunity eTwinning.

Október je teda pre celú Európu mesiacom výmeny a zdieľania tak pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených realizátorov projektov eTwinning, ku ktorým patrí aj  ZŠ Komenského 6 v Spišských Vlachoch.

Naša škola sa zapája do realizácie projektov už desiaty rok. Spolupracovali sme celkovo na 14 projektoch s rôznymi krajinami z celej Európy.

V šk. roku 2017/18 pokračujeme v projektovej práci. Naplánovali sme spoločný projekt so Španielskom, Tureckom a  Veľkou Britániou, ktorý má názov "EURÓPSKA TV" a bude zameraný na tvorbu televíznych programov.

ĎALŠIE  INFORMÁCIE  NÁJDETE  NA:

https://twinspace.etwinning.net/45074/home (stránka projektov eTwinning)

www.zskomspv.edupage.org (webová stránka našej školy)

Zapojte sa aj vy do aktivít, ktoré chystajú koordinátorky projektu a členovia krúžku eTwinning, alebo si vymyslite svoje vlastné individuálne, či so svojimi učiteľmi, vychovávateľmi, zdokumentujte ich, dajte nám o nich vedieť. Niektoré súťaže budú oceňované!

Prehľad  pripravovaných  aktivít, ktoré prebiehajú v duchu myšlienky:

„ŠÍRIME MODRO-ŽLTÚ IDEU“

*      členovia krúžku eTwinning sa zúčastnia na STRETNUTÍ PRIAZNIVCOV ETWINNING na Obchodnej akadémii v Spišskej Novej Vsi, kde formou prezentácií predstavia minuloročný projekt MLADÍ BÁDATELIA, ktorý bol ocenený slovenským certifikátom kvality,

*      25. októbra 2017 - členovia krúžku eTwinning pripravia a zorganizujú MODRO- ŽLTÚ PÁRTY pre rodičov a hostí s PPT prezentáciami žiakov o ich práci na projekte eTwinning v uplynulom roku,

*      zapojenie sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže na tému Školská inklúzia: SME SI ROVNÍ BEZ OHĽADU NA NÁRODNOSŤ A FARBU PLETI...

*      október, november  2017 - vzdelávanie pre učiteľov "Školské projekty a medzinárodné partnerstvá cez internet"- v spolupráci s NSS v Žiline a ambasádorkou zo SNV.

Podrobnejšie nájdete na nástenke vedľa zborovne v hlavnom pavilóne. Môžete nakuknúť aj do nášho Eurokútika v učebni ANJ, kde nájdete rôzne študijné materiály o Vás a Európe.

Zabavte a poučte sa!

Koordinátorky projektu: Mgr. Ľ. Budayová, Mgr. K. Kočišová

Projekt na školský rok 2017/18
EURÓPSKA TELEVÍZIA

ZAMERANIE PROJEKTU
Žiaci budú rozvíjať jazykové schopnosti a postupy pri ústnom používaní anglického jazyka. Európska televízia je projekt, ktorý chce rozvíjať okrem jazykových zručností aj motiváciu žiakov a ďalšie kompetencie, ako je samostatnosť a učenie sa učiť. Žiaci tvoria televízne programy, v ktorých sa prostredníctvom ich rozhovorov alebo aktivít zúčastňujú oni sami a ľudia z ich prostredia (rodina, učitelia, školskí partneri, obyvatelia mesta).
Použitie nových technológií bude silným prvkom tohto projektu, keďže samotní študenti budú zodpovední za vytváranie scenára k záznamom a úpravám programu, alebo tej jeho časti, ktorej sa zúčastňujú.
Zábava, šport, správy, hry, počasie ... môžu byť témy, o ktorých budú študenti schopní diskutovať; vždy s prihliadnutím na ich vek, jazykové zručnosti a vlastný záujem.
Vek žiakov: od 9 do 13 rokov
Vyučovacie predmety: Cudzie jazyky, História, Informatika / IKT, Jazyk a literatúra, Mediálna výchova, Prírodné vedy, TSV, Predmety 1. stupňa ZŠ, HUV, VYV, SPV.

CIELE
 rozvíjať individuálne a tímové pracovné návyky, úsilie a zodpovednosť v štúdiu, ako aj postoje a sebavedomie, osobnú iniciatívu, zvedavosť, záujem a tvorivosť v učení,
 poznať, porozumieť a rešpektovať rôzne kultúry a rozdiely medzi nimi, rovnosť medzi mužmi a ženami, rovnaké práva a príležitosti mužov a žien a nediskriminácie osôb so zdravotným postihnutím,
 začať používať IK technológie na vzdelávanie, získavanie informácií a komunikáciu prostredníctvom rozvoja kritického myslenia v súvislosti s informáciami, ktoré dostávajú a spracúvajú,
 používať rôzne umelecké prezentácie a začať tvorbu vizuálnych návrhov.

PRACOVNÝ POSTUP
Vytvoríme mesačný televízny program. Žiaci budú pracovať na organizácii, tvorbe, editovaní a nahrávaní každého programu. Prostredníctvom Padletu sa bude rozhodovať, ktoré problémy sa budú riešiť v programe a jeho distribúcii. Každý mesiac bude určený hlavný aktér programu (krajina), ktorý bude mať na starosti najväčšiu váhu prezentovania tvorby svojich spolupracovníkov a korešpondentov vo svojej krajine. Programové scenáre sa budú spracovávať spoločne prostredníctvom kooperačných skupín. Každé centrum podľa témy, na ktorej sa rozhodne pracovať, vytvorí pracovné tímy na tvorbu, nahrávanie a úpravu časti programu, ktorá má byť vykonaná v danom mesiaci.

OČAKÁVANÉ VÝSLEDKY
Výstupom bude séria mesačných TV programov vytvorených študentmi, ktoré budú zdieľané pre celú vzdelávaciu komunitu, iné školy a médiá. S touto prácou sa dosiahne rozvoj rôznych kľúčových kompetencií prostredníctvom motivujúcej činnosti. Prostredníctvom kooperačnej práce bude mať každý študent svoju úlohu, v ktorej bude protagonistom toho, čo môže dokázať. Prajeme našim žiakom veľa úspechov pri realizácii projektu a držíme palce pri porovnávaní sa so žiakmi, rovesníkmi z iných  krajín Európy a vytváraní medzinárodných priateľstiev

Koordinátorky projektu: Mgr. K. Kočišová a Mgr. Ľ. Budayová