Informácie

Vážení rodičia, milí žiaci vítame Vás v školskom roku 2023/2024 s nasledujúcimi informáciami

Pre  stravníkov je jedálny lístok zostavovaný  dopredu v súlade so Zásadami pre zostavovanie jedálnych lístkov v zariadeniach školského stravovania podľa nových MSN noriem a receptúr pre školské stravovanie platných od 01.09.2021.

Je zverejnený na nástenke v školskej jedálni, pri vstupe do školskej jedálne a tiež na internetovej stránke školy.

Zásady pre zostavovanie jedálnych lístkov

Jedálny lístok počas 5 stravovacích dní obsahuje:

• 2 hlavné jedlá mäsové,
  • 1 hlavné jedlo so zníženou dávkou mäsa s nadstavením,
  • 2 hlavné jedlá múčne a zeleninové

Prívarky s využitím najmä strukovín sa do jedálneho lístka zaraďujú 2-krát mesačne. Strukoviny sa tiež podávajú aj vo forme šalátov - sú ich súčasťou.

Múčne prílohy ( knedľa, halušky, cestoviny) sa podávajú raz do týždňa. Zemiaky sa podávajú 2 až 3-krát do týždňa. Zelenina sa podáva denne v rôznych formách – jedlá so zeleninou, zeleninové šaláty, zeleninové oblohy.

Nápoje: podávame čistú pitnú vodu, čaje, nápoje s čerstvej šťavy , mlieko.

Doplnkové pokrmy: Detská výživa, rôzne jogurty, tvarohové dezerty.

Poznámka: Riadime sa podľa Odporúčaných výživových dávok pre deti a mládež, pre jednotlivé vekové skupiny obyvateľstva zverejnené vo Vestníku MZ SR, Čiastka 4-5 zo dňa 19.06.2015.

Výdaj jedál sa uskutočňuje v súlade s Prevádzkovým poriadkom ŠJ schváleným RÚVZ v Spišskej Novej Vsi.

Základná škola  je zapojená do celospoločenských programov na podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny z prostriedkov EÚ a z prostriedkov štátneho rozpočtu: „Školské mlieko“ a „Školské ovocie“.

Cena obedov pre jednotlivé kategórie žiakov

Žiaci 1. stupňa

Finančný limit

(nákup potravín podľa 2.finančného pásma)

Čiastočné režijné náklady

Celková cena obeda

Mesačná platba

(20 dní)

-------

Žiaci 2.stupňa

Finančný limit

(nákup potravín podľa 2.finančného pásma)

Čiastočné režijné náklady

Celková cena obeda

Mesačná platba

(20 dní)

-------

Poznámka:

• Škola je zaradená do druhého finančného pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stanoveného MŠVVaŠ SR s účinnosťou od 01.02.2023.

• Výška príspevku zákonného zástupcu  na pokrytie režijných nákladov bola stanovená vo výške 0,50 €/ 1 obed na základe VZN č. 12/2022 zo  dňa 22.12. 2022 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Spišské Vlachy.