Akcie

Deň mlieka

Mlieko patrí od pradávna k základným potravinám človeka od narodenia až po starobu. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Pre stavbu kosti a zubov má nenahraditeľný význam.

Všetky tieto informácie a ešte oveľa viac sa pri príležitosti Medzinárodného dňa mlieka dozvedeli v utorok 19.05.2015 žiaci 1. stupňa na mliečnom dopoludní, ktorého podstatou bola oslava významu mlieka v školách. Zároveň to bol aj spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v škole a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

Pri tejto príležitosti všetci stravníci dostali k obedu jogurt.

17. máj 2016 :

Aj tohto roku sme pre našich stravníkov ( a nielen pre nich) pripravili ochutnávku pri príležitosti Svetového dňa mlieka.

17.05.2016