Škola je dílna lidskosti, kdež lidé mladí a suroví bývají ku přijetí plných pravých obrysů vzdělávání, aby nezůstali pařezy, nýbrž stali se živými obrazy Boha, tvory Tvůrci nejpodobnějšími.“

Jan Amos Komenský

Deň učiteľov a pracovníkov školstva - oficiálne otvorenie Dní školy

Niet snáď vhodnejšej príležitosti na oficiálne otvorenie Dní školy ako je sviatok učiteľov a pracovníkov školstva. Tento slávnostný deň pripadá každý rok na 28. marec ako spomienka na narodenie „učiteľa národov“ – Jana Amosa Komenského, ktorý bol hlboko presvedčený, že dobrá škola robí človeka lepším. Po stáročia sa vraciame k jeho myšlienkam a vzdávame hold jednému z najušľachtilejších povolaní – povolaniu učiteľa.

V našej škole si svoj sviatok učitelia a nepedagogickí pracovníci pripomenuli slávnostným obedom a krátkym kultúrnym programom, ktorý si pre nich pripravili šikovní a talentovaní žiaci. Vo svojom slávnostnom príhovore riaditeľ školy Ing. Pavol Gubka poďakoval učiteľom za ich prácu, trpezlivosť a obetavosť a vyzdvihol dôležitosť učiteľského povolania.

Zaželajme teda všetkým zamestnancom školy – pedagogickým i nepedagogickým -  veľa síl, energie, inšpirácie a motivácie do ďalších rokov, veľa trpezlivosti a odhodlania venovať sa tejto náročnej práci.

Ing. Zuzana Rendošová

Fotografie z otvorenia Dní školy 2012 tu.