D N I    Š K O L Y   -   P R E M E N Y

V piatok  4. mája  sme pokračovali v ďalšom programe  -  Dni školy 2012, ktorým si pripomíname 225. výročie písomnej zmienky o základnom školstve v Spišských Vlachoch,

50. výročie presťahovania vtedajšej základnej školy, ktorej triedy boli roztrúsené na niekoľkých miestach nášho mesta, do nových priestorov a nakoniec 10. výročie  právnej samostatnosti školy.

Do našej školy zavítali pozvaní hostia – primátor mesta, vedúca miestneho školského úradu, zástupcovia RZ ROSA, naši bývalí   kolegovia a THP zamestnanci, ktorí buď  v našej škole  začínali alebo  pôsobili dlhé roky. V dopoludňajších hodinách si pozreli vynovené priestory školy a prezentácie žiackych projektov v jednotlivých učebniach vybavených modernou IKT technikou. Zažili tak veľké premeny v spôsobe vyučovania, v metódach a formách práce so žiakmi a  zaspomínali si na svoje „učenie“, keď zababraní od kriedy stáli pred čiernou tabuľou...

Po príhovore pána riaditeľa a slávnostnom obede nasledoval odborný seminár pod názvom PREMENY. Naši učitelia, externí zamestnanci a oslovení hostia sa vo svojich príspevkoch zaoberali práve premenami vo vzdelávaní, premenami v organizácií riadenia a financovania školy, medzinárodnej elektronickej spolupráci škôl v Európe – eTwinning, o športových aktivitách školy kedysi a dnes – jednoducho, hovorili o minulosti a prítomnosti našej školy.

Mgr. Šofranková Helena

Fotografie tu.