DEŇ  ZEME

22. apríla si celý svet pripomína Deň Zeme. V tomto roku vyšiel tento sviatok na nedeľu, to ale neznamená, že sme na našu Zem zabudli. Dôkazom toho sú aktivity, prostredníctvom ktorých sme vyjadrili svoj pozitívny vzťah k okoliu a prírode.

Šiestaci počas hodín regionálnej výchovy vyčistili okolie Hornádu od odpadkov.

Žiaci prvého stupňa ozdobili obrovskú papierovú zemeguľu a napísali pre ňu priania, aby ostala čistá a krásna.

Starší žiaci si vyskúšali svoju šikovnosť v súboji s názvom „Zem je v našich rukách. „ Súťaž prebiehala na stanovištiach v školskom areáli. Deviataci preverili vedomosti kamarátov z 5. až 8. ročníka v týchto oblastiach : naše stromy, triedenie odpadov, národné parky Slovenska, liečivé bylinky, hlasy našich spevavcov, atď.

A tu sú výsledky :

1.    1.  miesto – Matúš Sater – Ján Krištofčo 8.A

2.    2. miesto – Zuzana Legátová – Aurel Holotňák 6.B

3.    3.  miesto – Štefan Ludrovský – Rastislav Olejník 8.B

V prvom rade však zvíťazila naša Zem, lebo je jasné, že aj v našej škole sa nájdu ľudia, ktorí jejchcú pomáhať.

Mgr. Ľubica Budayová

Fotografie tu a tu.