Dňa 5. októbra 2012 sme náš obyčajný deň v škole s aktovkou zamenili za deň športový. V duchu hesla "Športom k zdraviu" sme sa všetci zúčastnili na športovej olympiáde našej školy.

Celé podujatie otvoril pán riaditeľ, ktorý deťom priblížil históriu olympijských hier. Súčasťou úvodného ceremoniálu bolo aj vztýčenie olympijskej vlajky a zapálenie olympijského ohňa. Následne deti zložili sľub, ktorým potvrdili, že na olympiáde vystúpia ako čestní súperi.

Pán učiteľ Baloga vysvetlil žiakom pravidlá súťaženia. Žiaci 0. – 6. ročníka súťažili individuálne v troch vekových kategóriach a žiaci 7., 8. a 9. ročníka absolvovali medzitriedne turnaje. Dievčatá súperili v basketbale a chlapci v hokejbale.

Každý jednotlivec 0. – 6. ročníka dostal preukaz športovca, kde mu vedúci príslušných disciplín udeľovali body za jeho dosiahnutý výkon. Po zvládnutí všetkých 6-tich disciplín žiak odovzdal preukaz na sčítanie bodov. Pod vedením svojich triednych učiteľov žiaci netrpezlivo čakali na vyhodnotenie výsledkov. Nasledujúca tabuľka Vám prezradí mená víťazov, ktorí si zo športového dňa odniesli okrem pekných zážitkov aj krásnu olympijskú medailu.

Mladší žiaci – ( 0., 1. a 2. ročník )

Dievčatá:                                                Chlapci:

1. Pavlíková Nina – 1.B                                     1. Čurilla Ján – 1.B

2. Zacharíková Nina – 2.A                                 2. Štiber Andrej – 2.B

3. Štofančíková Sandra – 1.B                             3. Legát Jakub – 2.B

Starší žiaci – ( 3. a 4. ročník )

Dievčatá:                                             Chlapci:

1. Pokrivčáková Erika – 3.A                              1. Poľaček Kristián – 3.A

2. Horváthová Ľudmila – 2.A                            2. Gončár Erik – 3.A

3. Pavľáková Lenka – 4.A                                 3. Kočiš Daniel – 3.A

Juniori  – ( 5. a 6.  ročník )

Dievčatá:                                             Chlapci:

1. Helcmanovská Ema – 6.B                               1. Kamenický Daniel – 5.B

2. Vilková Patrícia – 6.A                                     2. Podracký Erik – 6.B

3. Čurillová Frederika – 5.B                                3. Ferenčák Filip – 5.B

Basketbalový turnaj dievčat vyzeral do poslednej chvíle dosť nerozhodne, no napokon obsadili prvé dve priečky najstaršie žiačky 9. ročníka. Na treťom mieste sa umiestnili ôsmačky.

Hokejbalový turnaj chlapcov zaslúžene vyhrali žiaci 7. A, na 2. mieste sa umiestnili chlapci z 9. A a na 3. mieste 9. B.

I keď sa nie každému podarilo dostať na stupienok víťazov, všetci sa rozišli do svojich domovov s dobrým športovým pocitom.

Tešíme sa na ďalší olympijský deň našej školy..

PaedDr. Martina Brajerčíková

Fotografie tu.