Navigácia

 • 26. FAŠIANGOVÝ PLES

  RZ ROSA pri našej základnej škole srdečne pozýva rodičov našich žiakov, priateľov  a známych na

  fašiangový  ples v sobotu 9. februára 2019 so začiatkom o 19.00 hod. v spoločenskej sále

  kultúrneho domu. Bližšie informácie si môžte pozrieť  na plagáte. 

                                                                            Na stretnutie s Vami sa tešia členovia RZ ROSA  a učitelia ZŠ

   

 • Prvé živé vysielanie

  Prvé živé vysielanie nášho projektového rádia Beyond the Borders. Zaujímavá aktivita. 7 miest z Turecka a 8 krajín Európy poznáva navzájom svoje hudobné kultúrne dedičstvo. Ďakujeme, naši eTwinningoví kamaráti! Tešíme sa na pokračovanie!

 • Vianočný koncert s Martinom Krauszom

  Predvianočné obdobie našim žiakom a učiteľom spríjemnil vianočným koncertom bývalý "superstárista" Martin Krausz s hosťami, ktorí pobavili žiakov bublinovou show.

 • Výchovný koncert pre žiakov 1. stupňa

  Naši deviataci v rámci predmetu Výchova umením pripravili tradičný výchovný koncert pre žiakov 1. stupňa. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé poznatky o hudobných nástrojoch a ich rozdelení, naučili sa rozoznávať zvuk jednotlivých nástrojov a v závere si trochu zasúťažili..... 

 • Šprincove Krompachy

  4.12.2018 sa konala literárna súťaž v prednese poézie a prózy Šprincove Krompachy. Súťaže sa zúčastnilo 7 žiakov 1. i 2. stupňa našej školy. V konkurencii 136 žiakov obsadili vo svojich kategóriách Karolína Grobarčíková 1. miesto a Alina Sofia Piklová 3. miesto. Víťazkám srdečne blahoželáme!

 • Hovorme o jedle

   Naša škola sa v októbri zapojila do súťaže "Hovorme o jedle". Za zrealizované aktivity sme získali diplom v striebornom pásme. 

 • Beyond the Borders

  logo - Litva                                                                                                       slogan - Slovensko

  V rámci projektu eTwinning -  Beyond the Borders -  prebehla v novembri medzi  ôsmimi zúčastnenými krajinami (Taliansko, Litva, Portugalsko, Ukrajina, Turecko, Chorvátsko, Albánsko, Slovensko) online anketa o najlepší  slogan a logo projektu. Predstavujeme  víťazný slogan, ktorý navrhli a vytvorili členovia krúžku eTwinning našej školy. Autormi víťazného loga sú žiaci z Litvy. Blahoželáme, sme na vás hrdí!

 • Okresné majstrovstvá v basketbale žiakov 2018

 • Olympiáda v anglickom jazyku

  Víťazky školského kola Olympiády v anglickom jazyku N. Pavlíková a B. Ondiszová nás budú reprezentovať v okresnom kole. Blahoželáme a držíme palce!

 • NÁVRAT K TRADÍCIÁM

   

  V piatok 09. 11. sme sa vybrali na výlet do Banskej Bystrice s cieľom spoznávať ľudovú kultúru.38 žiakov našej školy sa dobrovoľne  zúčastnilo výchovného koncertu URPÍN A DETI, verím, že s pozitívnym dopadom na osobnosť každého zúčastneného. Program bol vysoko profesionálny a kultúrne hodnotný. Zážitky z nákupov a dobrodružstvo z cesty to ešte viac umocnilo ;-).

 • Oznámenie o poskytnutí riaditeľského voľna

  Riaditeľka ZŠ Komenského 6 v Spišských Vlachoch oznamuje zákonným zástupcom, že v zmysle 

  §150 ods.5 zákona č. 245/2008 (školský zákon) poskytuje žiakom 6. až 9. ročníka dňa 21.11.2018 (streda)

  riaditeľské voľno z organizačných a prevádzkových dôvodov.

                                                                                                                    Mgr. Helena Šofranková, riaditeľka

 • Cezpoľný beh

  Cezpoľný beh v Sp. N. Vsi - Košiarny Briežok.

 • 7. 11. 2018

  Aktualizovali sme modul Konzultačné hodiny

 • Burza stredných škôl

  Burza stredných škôl v priestoroch SOŠ drevárskej... 9.A trieda

 • Regionálna výchova

  Októbrové hodiny regionálnej výchovy venovali šiestaci poznávaniu kultúrnych pamiatok mesta Spišské Vlachy. Navštívili evanjelický kostol, kostol sv. Jána Krstiteľa, MsÚ + stretli sa s p. primátorom a taktiež spoznali významné osobnosti a domy nášho mesta. Mesiac úcty k starším zakončili besedou s tetou Justínou Gregovou, s ktorou si zaspievali, zatancovali a zaspomínali na uja Gregu, osobnosť spišského folklóru.

 • Stretnutie priaznivcov E Twinning

  V rámci Európskych týždňov eTwinning 2018 sa žiaci našej školy, členovia krúžku eTwinning zúčastnili  aj na STRETNUTÍ PRIAZNIVCOV ETWINNING na Obchodnej akadémii v Spišskej Novej Vsi, kde  prezentovali prácu na našom projekte Európska TV, ktorý bol ocenený slovenským aj európskym certifikátom kvality a získal 3. miesto v celoslovenskej súťaži projektov  eTwinning 2018, pre svojich rovesníkov a učiteľov  základných a stredných škôl nášho okresu.

  Mgr. Kočišová Katarína

 • Modro - žltá párty

  Dnes, 24.októbra, sme my "ETWINNINGÁČI" trošku oslavovali. Mali sme Modro - žltú párty.  Keďže bežia tzv. Týždne eTwinningu, predstavili sme projekt "European TV",  na ktorom pracujeme od minulého roka, svojim hosťom- rodičom,starým rodičom a kamarátom. Za tento projekt sme nedávno získali Európsky certifikát kvality. Ôsmaci nám umožnili nahliadnuť aj do nového projektu s názvom "Beyond the border".Potom sme si všetci pochutili na torte, koláčoch a cukrovinkách, ktoré pripravili členovia krúžku za pomoci rodičov. Ďakujeme!

  Mgr.K.Kočišová, Mgr. Ľ.Budayová

 • Okresné majstrovstvá v bedmintone

  Na okresných majstrovstvách v bedmintone, ktoré sa uskutočnili v Smižanoch, obsadili naši žiaci 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

 • Malý futbal - obvodné kolo

 • Tvorivá dramatika

  Tvorivá dramatika... 5.A... scénka Alenka chce byť zdravá...

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Ul. Komenského 6, Spišské Vlachy
  Ul. Komenského 6, 053 61 Spišské Vlachy
 • Sekretariát školy: +421 53 4495 454, 0911 311571
  Ekonomický úsek: +421 53 4495 444
  Školská jedáleň: +421 53 4495 541
  Školský klub detí: 0948 271 435
  Email školy: zakladnaskola@pobox.sk

Fotogaléria