Za úspešnú realizáciu tohoto projektu nám bol Európskou komisiou v Bruseli udelený aj Európsky certifikát kvality.
Aktuálny projekt
https://twinspace.etwinning.net/10333/home
European Vidtionary
Vzdelávanie "VZDAJME HOLD eTWINNINGU!"
ZÍSKALI SME HODNOTENIE PROJEKT MESIACA ZA OKTÓBER 2015!
Spravodajca eTwinning poskytuje v 25 európskych jazykoch informácie o školách v Európe, ktoré sú zapojené do realizácie projektov eTwinning. V rubrike Čo sa deje v školách? je pravidelne vyhlasovaný projekt mesiaca. V októbri 2015 bol takto ohodnotený EURÓPSKY VIDEO SLOVNÍK – projekt, na realizácii ktorého pracuje aj naša ZŠ.
Blahoželáme! Dobrý štart! Držíme palce do aktívnej a tvorivej práce!
Aktuálny projekt: EURÓPSKY VIDEO SLOVNÍK
O ČOM?
Projekt je zameraný na výučbu jazykov rôznych účastníckych krajín . V rámci tohto projektu študenti predstavia svojim partnerom slovnú zásobu, výrazy v ich rodnom jazyku pomocou videa a budú sa učiť slová a výrazy pomocou reálnych situácií podľa stanovených tém.
Nástroje, ktoré majú byť použité:
MP3, Projektový denník, priestor pre spoluprácu , Videokonferencia , Virtuálne výučbové prostredie ( komunity , virtuálne triedy , ... ) , Web. spracovanie fotiek, videa, prezentácie a ďalšie prostriedky web2.O nástroje.
Predmety:
Medzipredmetové vzťahy , cudzie jazyky - anglický slovenský, poľský, španielsky, informatika / IKT/, jazyk a literatúra.
Ciele:
Podporovať štúdium cudzích jazykov . Snaha vychovávať deti, aby boli zvedavé a vážili si iné jazyky. Posilnenie štúdia jazykov a dialógu medzi kultúrami. Podporiť tvorivé myslenie a inovácie naprieč širokou škálou oblastí učiva. Zlepšovať kľúčové kompetencie. Rozvíjať interkultúrne kompetencie študentov, vychováva ich k občianstvu tým, že im pomôžeme pochopiť cudzie kultúry a povzbudzovať ich, aby rešpektovali iné kultúry. Rozvíjať ústne aj písomné schopnosti študentov.
Motivovať študentov k zlepšeniu ich využívania rôznych jazykov prostredníctvom komunikácie s ľuďmi v ich veku. Rozvíjať autonómiu, aktivitu, tvorivosť študentov. Posilniť ich praktické zručnosti v jazykovej oblasti pomocou informačných a komunikačných technológií. Ponúknuť väčšiu expozíciu cieľového jazyka mimo vyučovania. Dať možnosť študentom pracovať v tíme a vzájomne komunikovať a spolupracovať. Rozvíjať svoje zručnosti v oblasti IKT.
Pracovný postup:
V prvých týždňoch sa študenti zamerajú na prezentovanie a predstavenie svojich škôl, miest, krajín. Počas projektu každý mesiac budeme pracovať na inej téme navrhnutej študentmi podľa ich záujmov a podľa toho, čo sa im páči: zvieratá, práca, mestá ... Každá škola bude zaznamenávať, ako sa jej študenti učia slovnú zásobu a výrazy vo svojom materinskom jazyku. Ostatné školy sa ich učia používať a ukážu na videu ich výsledky zvládnutia. Každá škola bude zodpovedná za zhromažďovanie a poskytovanie informácií potrebných na rôzne práce.
Očakávané výsledky:
Zlepšiť a rozvíjať základné zručnosti. Získať nové poznatky o iných jazykoch. Zlepšiť a rozvíjať využívanie informačných a komunikačných technológií na učenie sa jazykov.
S KÝM?
Španielsko, Taliansko, Turecko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko.
KTO?
2 pracovné tímy žiakov 4. – 8. ročníka s adminitrátorkami: Mgr. A. Vrábľovou a Mgr. K. Kočišovou
1. tím : M. Palenčár, L. Dragošeková, D. Pokrivčáková, L. Fabišík, D. Valenčin, E. Zahradníková, B. Černická, K. Grobarčíková, K. Jankovičová, J. Maďarová, S. Majorová, T. Andrlík
2. tím: E. Rovderová, B. Ondisová, M. Podracký, T. Vujčík, S. Handlovičová, D. Kroková, J. Sater, E. Kolejová, D. Kočiš, L. Legátová, M. Ferianc
Milí eTwinningoví kamaráti!
Prajeme Vám veľa tvorivých síl, zaujímavých zážitkov pri plnení projektových úloh a tiež veľa nových priateľov za Slovenska aj z Európy.